İş bu sözleşme, www.traktorkoltuk.com (kısaca “ŞİRKET” diye adlandırılacaktır) tarafından işletilen www.traktorkoltuk.com adlı web sitesinden ürün/mal/hizmet vs. alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen bireysel ve kurumsal kullanıcı üyelerin (kısaca “ÜYE” diye adlandırılacaktır) ve tarafların yerine getirmesi gereken hak ve yükümlülükleri düzenlemektedir.

Tanımlamalar :
Bu sözleşmede yer alan aşağıdaki tanımlamalar karşılarında yer alan anlamları ifade eder.
SİTE : www.traktorkoltuk.com adlı internet sitesi ;
KULLANICI : Siteyi internet ortamında herhangi bir şekilde bulup üye olmadan ve alışveriş yapmadan sadece gerekli bilgileri elde etmek ve site hakkında bilgi almak üzere inceleyen IP adresi sahibi ;
ÜYE : Siteden ürün/mal/hizmet vs. alımı yapmak üzere kendisine teklif edilen üyelik formunu eksiksiz olarak doldurup site yöneticileri tarafından üyeliği onaylanmış ve parolası oluşturulmuş kullanıcı ;
PAROLA : Üyenin Siteden faydalanmak için kendine özel bölümlere girişi esnasında kullandığı, üyelik esnasında üyenin yazdığı harf ve/veya rakamlardan oluşan şifre ;

İşleyiş :
Siteye kullanıcı olarak giren kişi, gerek Müşteri Hizmetleri sayfasındaki, gerek diğer sayfalardaki linkleri takip ederek sitenin kullanım kurallarını ve gerekli bilgileri öğrendikten sonra "üyelik" linkindeki "üye olmak istiyorum" sayfasında bulunan form vasıtasıyla Bireysel Üye olmak istediğini belirterek üye olmak için başvurur. Site yönetimine ulaşan formdaki bilgilerin yeterliliği otomatik olarak kontrol edilerek üyeliği oluşturulur.İlk defa bireysel üye olanlar Standart Üye olarak kabul edilirler. Belirlediği şifresi ve parolası ile siteye giren üye kategoriler sayfasından inceleyerek almak istediği ürünleri oluşturulan sanal alışveriş sepetine ekleyerek alışverişini gerçekleştirir. Alışverişini tamamlamak istediğinde yönlendirildiği ödeme seçenekleri sayfasından ödemesini havale/EFT seçeneğini seçer. Havale ve EFT seçeneğinde ise üye almak istediği ürünlerin toplam bedelini siparişi verdiği tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde Ödeme Noktaları sayfasında da belirtilen Bankaya havale ya da EFT yöntemiyle gönderir. Şirket tutarın hesaplarına intikal ettiğini doğruladığı anda tedarik ve teslimat için gerekli hazırlıkları yapar. Kargo tarafından siparişin alıcıya ulaştırıldığı bilgisi ile birlikte alışveriş sona erer.

Alıcı Teyidi :
Siparişi veren üye sipariş verdiği mal/mallar hakkında ürünlerin temel niteliklerini, detay özelliklerini, satış fiyatı, ödeme şekilleri ve teslimata ilişkin bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve bu şartlar altında ürünün/ürünlerin alımı için elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sipariş Onayı :
Siparişinizi tamamlamanızı müteakip bildirdiğiniz e-posta adresinize bir onay maili gönderilecek ve ancak bu onaydan sonra siparişiniz hazırlanma, faturalama ve kargolama aşamasına girecektir. Sipariş onayının sağlıklı alınması halinde, kargoya verildikten sonra normal şartlarda en geç 5 iş günü içerisinde teslimatınız yapılır (Çok adetli ürünlerde lütfen tedarik süreci için satış temsilcinizle görüşünüz. 0332 812 99 99 - 0332 813 99 99.)

Ödeme Noktaları :
Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerinizi Banka hesaplarımıza havale, EFT şeklinde ödeme yapabilirsiniz. Havale, EFT  yapılan ödemelerde açıklama kısmına site kullanıcı adınızı ve sipariş nosunu yazmalısınız. Bu tür ödemelerde teslim süresi sipariş tutarının hesaplarımıza intikal ettiği andan itibaren başlamış sayılır. Banka hesap nolarına Bilgiler sayfasından ulaşabilirsiniz

Yasal Vergiler :
Sitede satılan ürünlerin son satış fiyatlarına güncel oranda KDV, ÖTV ve ödenmesi gereken diğer vergiler dahildir.

Kullanım Tavsiyeleri:

 •           Koltuğunuzu ağırlığınıza göre ayarlayın.
 •           Koltuğunuzun yükseklik ve kızak mesafesini aracın direksiyon, debriyaj, fren, gaz ve diğer kontrol kumandalarına göre ayarlayın.
 •           Koltuk kızağını ayarladıktan sonra kızak sabitleme kilidinin yerine oturduğundan emin olun.

 

Bakım Onarım Ve Kullanmada Uyulması Gereken Kurallar:

 •           Koltuk üzerine sıvı türü ürünler dökmeyiniz.
 •           Koltuğunuzun oturak ve sırtlık süngerini güneş ışığı, yağmur, kar vb. durumlardan koruyun.
 •           Koltuğunuzun hareket eden metal ve plastik parçalarında gres yağı kullanın.
 •           Koltuğunuzun kullanım ve rahatlık ömrünü uzatabilmek için oturak ve sırtlık süngerini her türlü kesici, delici aletlerden ve ağaç dallarından koruyun.
 •           Koltuğunuzun metal kısımlarını, gübre kalıntıları ve solvent gibi her türlü kimyasal maddelerden koruyun.
 •           Koltuğun hareketli mekanizmalarında kullanılan gıcırtı gibi rahatsız edici sesleri önleyen özel plastik burçların kırıldığını yada görev yapmadığını fark ettiğiniz an derhal değiştirerek metal yüzeylerin aşınarak zarar görmesini önleyin.

 

Kullanım Hataları :

 •           Ürünün kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar.
 •           Kullanıcı ya da yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler
 •           Ürüne dışarıdan yapılan fiziksel darbeler ve kırılma gibi hasarlar
 •           Ürünün yağsız bırakılması ve yağsız kullanılması
 •           Orijinal yedek parça kullanılmamasından kaynaklanan arızalar
 •           Yangın, yıldırım, sel, su basması, deprem gibi doğal afetlerden oluşan hasarlar

Garanti Koşulları :

 •           Tüm “STAR” marka koltuklarda oturak ve sırtlık minderleri sünger ve pvc kaplaması ile  birlikte hariç tutularak tüm mekanik parçalar ve mekanizmaların, tasarım, kalite, işlevsellik ve işçilik hataları  firmamızın garanti kapsamındadır.
 •           Garanti süresi içinde meydana gelebilecek arızalar yalnızca firmamız tarafından giderilir. Yazılı izin olmadan başka şahısların ürüne müdahale etmesi halinde garanti hükümsüzdür.
 •           Garanti kapsamına giren arızaların tayini ile bunların giderilmesi şekli ve yöntemi firmamıza aittir. Arızalı parçalar tamir edilebilir veya yenileriyle değiştirilebilir.
 •           Ürünün garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
 •           Arızaların giderilmesi isteğimize bağlı olarak ürünün bulunduğu yerde veya nakliye masrafları firmamıza ait olmak üzere fabrikamızda yapılabilecektir. Tarafımızdan yenileriyle değiştirilmiş parçalar, bedelsiz olarak firmamıza ait olacaktır.

Garanti Kapsamına  Dahil Olmayan Koşullar;

 •           Tüm “STAR” marka koltuklarda oturak ve sırtlık minderleri sünger ve pvc kaplaması ile  birlikte hariç tutularak tüm mekanik parçalar ve mekanizmalar firmamızın garanti kapsamındadır.
 •           Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 •           Ürünün nakliyesi,yanlış istiflenmesi,stoklanması ve MONTAJI sırasında ortaya çıkabilecek hasar ve arızalar garanti kapsamında değildir.Sipariş İptali :
Kargo ücreti dahil toplam tutarı 3 işgünü içerisinde hesaplarımıza intikal etmeyen siparişler iptal edilmiş sayılacaktır.
Siparişi verenin alışverişten vazgeçmesi durumunda bunu siparişi takip eden 3 saat içerisinde İletişim sayfasındaki Müşteri Hizmetleri form vasıtasıyla bildirmesi gereklidir. Bu süre sonunda sipariş iptal edilemez. Ürün iade şartlarına tabi olur.

İade Koşulları :
Satın Aldığınız Bir Ürünü Teslim Aldıktan Sonra 7 Gün İçinde İade Edebilirsiniz.
Dış ortamda kullanılmış ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade Şartları:

İade işleminden önce Bize Ulaşın sayfamızdan bize iade talebinizi bildirmelisiniz. Bizden onay aldıktan sonra en geç 3 günde elimize ulaşan ürün iade alınır. Ürüne ait ücret iade edilir. İade işlemlerinde Kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.

İstisnalar :

Ambalajı (kutusu) yırtılmış ve satılabilir özelliğini kaybetmiş, fiziksel zarar görmüş ürünler iade alınmaz. İade işleminde yalnızca ürün için alınan ücret iade edilir. Aksi bildirilmedikçe ürün ile birlikte verilmiş her türlü evrak, hediye, ek ürün indirim kuponu vs. promosyonlar mevcut ise bunlarında iadesi gerekmektedir. 

Kargo Ücreti :

Tüm ürünlerde kargo ücreti tüm Türkiye ‘ye firmamız tarafından karşılanmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gönderilen ürünlerde kargo ücreti ürünün ağırlığına göre hesaplanıp müşteri ödemeli gönderilir. İade işlemlerinde Kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır. Kargolarımız kargo şirketinin il ve ilçe merkezlerine gönderim yapmaktadır.


Ürün Temini :
Sitemiz satış portföyünde bazılarını stoklarında bulundurduğu gibi, gerek teknik olarak mümkün olmadığından gerekse sipariş yoğunluğundan dolayı bazılarını sipariş sonrası tedarik edilmektedir. Tüm ürünler sürekli kontrol edilseler dahi, sipariş ettiğiniz bazı ürünler stoklarımızda bulunmamakta ya da mevsimsel olarak üretilmeleri mümkün olmamaktadır. Bu durumda Müşteri Hizmetleri departmanımız derhal sizinle irtibata geçecek olup durum hakkında bilgi verecektir. Talebiniz halinde ürün bedeli Banka hesabınıza gecikmeksizin iade edilecektir.

Üyelik İptali :
Sitemize üye olan her kullanıcı dilediği anda hiçbir mazeret göstermeksizin İletişim sayfasından Müşteri Hizmetleri ulaşılan form vasıtasıyla üyeliğini iptal edebilir, daha sonra dilediğinde tekrar üye olabilir.

Açıklama Sorumluluğu :
Sitedeki ürün açıklamaları, özellikleri ve resimleri sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Açıklamalar ve özellikler ürün ambalajlarından derlenmiştir. Yazım hatalarından doğacak sorunlardan ve şikayetlerden şirket sorumlu tutulamaz.

Link Sorumluluğu :
www.traktorkoltuk.com sitesi reklam, banner, sponsorluk ve/veya sitemizin hizmet anlaşmalı firmalarının internet sitelerine link verebilir. Sitemiz link verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik ve güvenlik kurallarından sorumlu değildir.

Güncellenen Şartlar :
Bu sitede yayınlanan Sözleşme Kuralları,Gizlilik Güvenlik Kuralları, Garanti ve İade Şartları, Nakliye ve Teslimat Şartları vb. gibi müşteriyi bilgilendirici ve bağlayıcı metinler site tarafından zaman zaman güncellenebilir. Bazı maddeler çıkartılabilir, bazı maddeler eklenebilir, bazı maddelerin yazım, anlam ve mahiyet ve kapsamı değiştirilebilir. Bu durum site haberleri bölümünde yayınlanmaktadır. Kullanıcı bu bilgileri kontrol etmekle mükelleftir. Yenilenen koşullar tüm kullanıcılar için yayınlandığı tarihten itibaren geçerli sayılır.

Bilgi Değişikliği :
Şirket bu sözleşmede yayınlanan Şirket ismini, statüsünü, sahiplerini, ortaklarını, ortaklık yapısını, merkez ve şube adresini, irtibat bilgilerini ve site ismi gibi bilgileri değiştirme hakkını üyelere site haberleri sütununda yayınlanmak şartıyla saklı tutar.

Yetkili Mahkeme :
İş bu hükümlerin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ve Konya İli Akşehir İlçesi Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Kabul Şartları :
Üye alışveriş esnasında satın almak için satış sözleşmesini kabul ediyorum butonuna tıkladığında bu sözleşme hükümlerinin tamamını koşulsuz ve şartsız kabul edilmiş sayılır.